Bydlení v toskánském stylu

Pohádková krajina, malebné vesničky a městečka, olivovníky a oleandry, vysoké cypřiše, rozlehlé vinice, antika i současnost, kamenné kašny a tajemná zákoutí. K tomu trochu italského temperamentu, výborné jídlo a úžasná vína. To je Toskánsko. 

Pojďme si spolu trochu Toskánska a osvěžující vůně přenést do našich domovů.  

Materiály volte jako do stavení nebo chalupy

Italové žijí většinu svého života venku. Je to dané podnebím, italskou pohostinností a životním stylem. Prolínání venku s vnitřkem se odráží nejen v dispozici bydlení, z venku jste většinou hned v obývacím pokoji, ale především v použitých přírodních materiálech. Dřevo, světlý kámen, klasické cihly, břidlice, terakota, přírodní tkaniny. Pokud nemůžete upravit interiér tímto materiálem, zkuste tapetu s kamenným dekorem, hliněné květináče, zdobné štuky či barevné bordury. 

Barevně zůstaňte v přírodě - hnědá, olivově zelená, oranžová, béžová

Zvolenými barvami dosáhnete příjemné, teplé atmosféry Toskánska, ve které se budete cítit jako na dovolené. Nábytek, pokud možno masivní, dřevěný, by měl být v jednom odstínu, tak abychom barevně ladili pouze doplňky - dekorační polštáře, závěsy, vázy, nástěnné dlaždice, koberec apod. 

Přehozy, ubrusy, dečky, polštářky

Přírodní tkaniny, krajkové ubrusy, barevné dekorační polštáře, přehozy a deky. Do toskánské kuchyně můžete přinést ale také stříbrné příbory, bílé ubrusy, křišťálové skleničky a různobarevné talíře. S citem nakombinujte na stůl vše, co máte doma. Takhle Italové žijí. Zdánlivá neuspořádanost v sobě skrývá eleganci, styl, vřelost, lehkost a vrozený vkus. A nezapomeňte vystavit dobré italské víno!  

Čerstvé květiny a pravá vůně Toskánska

Olivovník v terakotovém květináči, čerstvé květiny do vázy a difuzér s vůní Toskánska. Vneste domů vůni léta a citrusů. V teplých měsících mějte na stole čerstvé luční květiny, v zimě si poraďte bytovým difuzérem s toskánskou vůní. Do předsíně můžete postavit terakotový květináč na deštníky či velkou kameninovou vázu, na botník položte větvičku olivovníku.  

Venkovní posezení, romantické osvětlení

Zapomenout nesmíme na venkovní posezení a terasu, která je v Toskánsku vlastníě obývacím pokojem. Velmi populárním prvkem je len, který se může objevit na polstrování nebo v podobě dekorativních polštářů. Na stůl patří skleněné karafy, kvalitní olivový olej nebo dřevěná prkénka pro servírování pochoutek.
Příjemným prvkem je zahradní fontána, pískovcové květináče, světelné řetězy, laterny, antické sochy či romantická zákoutí v podobě keřů, popínavých rostlin a dřevěné lavičky. 

Připojit komentář

Všechny komentáře procházejí kontrolou před vlastním zveřejněním.