BOTTEGA VIGNOLI: italská majolika

Strhující, nevídané a experimentální – to je BOTTEGA VIGNOLI – keramická dílna, kde se umění a řemeslo stávají jedním. Tato manufaktura byla založená v roce 1976 sestrami Saurou a Ivanou Vignoli. Sídlí ve městě Faenza, jednom z nejreprezentativnějších keramických výrobních center v Itálii.
Tradice výroby keramiky ve Faenze se datuje už od středověku, kdy jméno města dalo název typickému nádobí Fajáns. Už během 16. století definovala Faenza svůj vlastní styl, který spojuje kulturu doby, směs byzantských, římských, východních a islámských prvků. 

Bottega Vignoli

Keramické tvorba sester Vignoliových však daleko přesahuje místní tradici. Jejich výrobky jsou unikátní a okamžitě rozpoznatelné. Vyznačují se třpytivými barvami, duhovými odlesky a jedinečným designem faenzské keramiky. 

Bottega Vignoli

Výrobní proces začíná těžbou jílu v kusech, který je poté vystaven dešti a chladu, aby se odplavily pevné nečistoty. Po vyčištění se hlína naseká a uvede zpět do plastického stavu. Nyní je připravena k tvarování váz, misek a nádobí na soustruhu. Jakmile je proces dokončen, výrobek se vypaluje v peci při 960 °C. Poté je terakotový kus připravený ke zdobení barvami ve formě prachu vytvářeného oxidy kovů.

Bottega Vignoli

V neposlední řadě kus prochází tzv. redukčním pálením, původní technikou vypalování, při kterém se jemné kovové oxidy použité k dekoraci vysrážejí na povrchu a vytvářejí nekonečné množství třpytivých barev a duhových efektů, díky nimž je každý předmět originálním mistrovským dílem.

Bottega Vignoli

Nahlédněte do naší nabídky a zkrášlete svůj domov. Naleznete zde výběr toho nejlepšího z Bottega Vignoli a mnoho dalších váz a dekoračních předmětů. 

Připojit komentář

Všechny komentáře procházejí kontrolou před vlastním zveřejněním.